Wybór motywu to decyzja o tym jak będzie wyglądała Twoja strona internetowa. A to właśnie wygląd strony decyduje o pierwszym wrażeniu użytkownika, od którego zależy Ci zaufa i będzie chciał pozostać na stronie dłużej.

Gdzie szukać motywów dla WordPressa?

Przede wszystkim warto zacząć od tych dostępnych na stronie wordpress.org. Motywy, które się tam znajdują są przede wszystkim darmowe oraz sprawdzone, bo tylko zweryfikowane motywy trafiają do tej bazy. Ale…

Ponieważ są darmowe to w większości przypadków mają bardzo ograniczone możliwości dostosowania ich, a wszystko to dlatego, że większość z tych motywów jest dostępna również w płatnych wersjach premium. Dlatego warto przed wyborem konkretnego motywu sprawdzić czy te na czym nam najbardziej zależy jest dostępne w wersji darmowej, a drobne poprawki można zawsze wprowadzić posiłkując się CSS.

Tak jak wspominałam wcześniej motywy te są zweryfikowane, ale poza samą warstwą graficzną trzeba zwrócić uwagę na jeszcze dwa ważne elementy.
Pierwszym jest ilość pobrań i oceny użytkowników – motywy dające dużo możliwości, przyjazne w obsłudze mają wiele pobrań i dobre oceny. Choć wiąże się to z tym, że nasza strona nie będzie aż tak unikalna.
Drugą rzeczą na, którą trzeba zwrócić uwagę jest data ostatniej aktualizacji i kompatybilność z najnowszą wersją WordPressa. Aktualizacje są jednym z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo strony. Dlatego wybierając motyw trzeba sprawdzić czy jest na bieżąco aktualizowany. Dzięki temu dłużej będziemy mogli się nim cieszyć.

Jest również olbrzymi wybór motywów płatnych. To o czym należy pamiętać decydując się na taki motyw to nie tylko jego wygląd, ale również wiarygodność źródła z jakiego go kupujemy i koniecznie trzeba sprawdzić warunki licencji. Zwłaszcza, czy po roku od zakupu nadal będziemy mieć dostęp do aktualizacji.

Z jakich motywów ja korzystam?

Zdecydowaną większość stron robię w oparciu o motyw premium Divi.
Dlaczego?
Przede wszystkim daje on bardzo dużą elastyczność w tworzeniu stron. Strony powstają szybciej i nie wymagają wielu dodatkowych wtyczek, czy kodu CSS.
Co więcej licencja, którą wgrywam na przygotowanej stronie pozwala na bezterminowe aktualizacje Divi bez dodatkowych opłat.
To gwarantuje nie tylko większe bezpieczeństwo strony i jej kompatybilność z najnowszymi wersjami WordPressa, ale również dostęp do nowych funkcjonalności. A w przyszłości pozwala na całkowitą zmianę wyglądu strony bez konieczności kupowania kolejnego motywu.

Więcej o Divi i tym co nowego oferuje wersja 4.0 przeczytasz tutaj.

Masz pytania? Chcesz się dowiedzieć więcej?
Zapraszam do kontaktu!
Zostaw komentarz lub napisz wiadomość na: kontakt@kasiabrzezinska.pl